+A
Powiększ tekst
-a
Zmniejsz text

Inżynieria materiałowa - Marek Blicharski

Stal

Wydanie drugie zmienione i rozszerzone

Wydawnictwo WNT

ISBN 978-83-01-18955-6


Informacje z okładki:

Przekazujemy do rąk Czytelników książkę poświęconą stali - jednemu z najważniejszych materiałów konstrukcyjnych. Autor tej publikacji w sposób nowatorski, a zarazem zwięzły i przystępny przedstawił:

  • nowoczesne metody wytwarzania stali, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu sposobu wytwarzania na ich jakość;
  • przemiany zachodzące w stalach oraz wpływ pierwiastków stopowych i obróbki cieplnej na ich mikrostrukturę i własności;
  • poszczególne grupy stali, czyli stale wolne od atomów międzywęzłowych, umacnianie podczas utwardzania lakieru, wielofazowe, z mikrododatkami, odporne na korozję, żaroodporne, narzędziowe i inne.

W drugim wydaniu, zmienionym i rozszerzonym, uwzględniono nowe osiągnięcia w dziedzinie technologii wytwarzania stali wolnych od atomów międzywęzłowych, umacnianych podczas utwardzania lakieru, wielofazowych i odpornych na korozję.

Książka jest podstawowym podręcznikiem na temat stali, przeznaczonym dla studentów wydziałów metalurgicznych, inżynierii materiałowej i mechanicznych. Będzie też przydatna dla inżynierów zajmujących się wytwarzaniem i przetwarzaniem stali oraz wykonywaniem gotowych wyrobów lub części stalowych.

 

 

Inżynieria materiałowa - Marek Blicharski